Infografika: zdrowe zamienniki niezdrowego jedzenia

Zapewne wszyscy się zgodzą, iż tempo życia w obecnych czasach nie jest naszym sprzymierzeńcem zdrowego odżywiania. Pomijanie posiłków, brak czasu na przygotowywanie pełnowartościowych potraw, jedzenie w barach szybkiej obsługi, wieczorne objadanie się – to tylko kilka grzeszków, które zdarza się popełniać praktycznie każdemu. Zjedzony w biegu hamburger czy batonik nie są najlepszym wyborem – jednak pusty żołądek daje się we znaki – trzeba zjeść, choćby cokolwiek.

Ta infografika stanowi mini ściągę nie tylko dla osób zapracowanych, nie mających czasu myśleć o tym co zjeść na śniadanie, ale również dla tych którym zdarza się nie mieć pomysłów jak zmienić swoją dietę. Często mamy świadomość, iż dany produkt nie jest zbyt zdrowy, ale mimo to, z barku pomysłu na coś lepszego, ponownie po niego sięgamy. Jeżeli w Twojej diecie dominują posiłki znajdujące się po lewej stronie tabeli, niech będzie to dla Ciebie sygnałem – jest to dobry czas na zdrowe zmiany. W tym celu wykorzystaj prawą stronę tabeli – gotowe propozycje z pewnością okażą się pomocne.

WAŻNE:Wyrażam zgodę na rozpowszechnianie tej infografiki (np. na Twojej stronie, jeżeli posiadasz) – proszę tylko o wstawienie odnośnika do źródła.

infografika_zdrowe_odzywianie